پت شاپ آنلاین یاسان پت غرب تهران پت شاب تهران پت شاب پونک

فروشگاه یاسان پت شاپ - پت شاپ آنلاین تهران شماره نماس جهت خرید ۰۹۱۹۵۷۴۱۸۴۱
آموزش دستشویی سگ در خانه

1

پیروی از یک روش و روتین مناسب برای آموزش دستشویی سگ در آپارتمان

برنامه بیست و چهار ساعته برای آموزش محل درار
بکارگیری برنامه روتین برای آموزش محل درار به سگ

از یک برنامه بیست و چهار ساعته پیروی کنید

برای آموزش دادن جای دستشویی کردن به سگ باید دقیقاً یک برنامه را دنبال کنید. این یک برنامه هم برای شما و هم برای سگ شما مناسب می‌باشد.

سگ شما باید اول صبح، بعد از غذا و زمان بازی و قبل از خواب، دستشویی کند.

این برنامه بسته به سن سگ شما متفاوت خواهد بود. سگ شما می‌تواند مثانه خود را به تناسب هر ماه سن سگ توله یا سگ بالغ، به مدت یک ساعت به علاوه یک ساعت نگه دارد، بنابراین یک توله سگ دو ماهه می‌تواند حداکثر سه ساعت صبر کند.

توله سگ سه ماهه می‌تواند حداکثر چهار ساعت صبر کند و غیره. این یک نمونه برنامه برای کسی است که تمام روز در خانه است و سگش حدود سه ماهه است.

۷ صبح: از خواب بیدار شوید و سگ را به منطقه سرویس بهداشتی ببرید.

۷:۱۰  تا ۷:۳۰ دقیقه صبح: اوقات فراغت در آشپزخانه داشته باشد. وقتی مطمئن هستید که سگ مثانه و روده خالی دارد اجازه دهید پانزده تا بیست دقیقه بدون نظارت بازی کنند.

۷:۳۰ دقیقه صبح: غذا و آب

۸ صبح: منطقه توالت (همیشه بعد از خوردن یا نوشیدن)

۸:۱۵ دقیقه صبح: وقت آزاد در آشپزخانه

۸:۴۵ دقیقه صبح: حبس جعبه

۱۲ ظهر: غذا و آب

۱۲:۳۰ ظهر: منطقه توالت

۱۲:۴۵ ظهر: اوقات فراغت در آشپزخانه

۱۳:۱۵ دقیقه ظهر: حبس جعبه

۵ بعد از ظهر: غذا و آب

۵:۳۰ دقیقه بعد از ظهر: منطقه توالت

۶:۱۵ دقیقه بعد از ظهر: حبس جعبه

۸ بعد از ظهر: آب

۸:۱۵ دقیقه عصر: منطقه توالت

۸:۳۰ دقیقه عصر: وقت آزاد در آشپزخانه

۹ شب: حبس جعبه

۱۱ شب: محل توالت و محفظه جعبه در یک شب

یک مکان مشخص برای توالت داخل منزل و استفاده از پد انتخاب کنید.

انتخاب یک مکان مشخص برای پد تعلیم ادرار
انتخاب یک مکان مشخص برای پد تعلیم ادرار

مکانی را در خانه خود انتخاب کنید که برای پد آموزش ادرار سگ شما مناسب باشد. در حالت ایده آل، مکانی مناسب است که بتوان کف آن را تمیز کرد، مانند حمام یا فضای آشپزخانه است و بتوان یک پد جاذب را در آنجا قرار داد.

برای انتخاب محل توالت، باید خود شما هم باشید. اگر مکان سرویس بهداشتی سگ، داخل خانه است باید از نظر موقعیت مکانی مناسب باشد. به عنوان مثال  شاید نخواهید زیرانداز را داخل آشپزخانه قرار دهید، در اینصورت سرویس بهداشتی سگ در نزدیکی محلی که غذا می‌پزید و غذا می‌خورید، انتخاب نکنید.
برای مراجعه سگ به مکان توالت از زبان ثابت استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگامی که سگ شما به این نقطه رسید، بگویید “برو دستشویی” یا از یک نشانه لفظی مشابه استفاده کنید. سپس سگ شما این حرف شما را با زیرانداز پیشنهادی می‌کند.

سگ خود را به مکان دستشویی ببرید

آموزش دستشوی به سگ
نشان دادن محل دستشویی به سگ

در زمان برنامه ریزی شده، یا هنگامی که نشانه‌های سگ خود را برای نیاز به دستشویی تشخیص دادید، او را به روی پد  ببرید.

ممکن است بخواهید او را با بند به مکان سرویس بهداشتی ببرید، این باعث می‌شود که او به افسار عادت کند، که ممکن است هنگام شروع تمرینات دیگر در فضای باز به آن نیاز داشته باشید.

پد جاذب را مرتباً عوض کنید

تعویض مرتب زیرانداز جاذب
تعویض مرتب زیرانداز جاذب

بعد از این‌که سگ دستشویی کرد، حتماً مکان را تمیز کنید. سگ‌ها می‌خواهند در جایی که بوی ادرار خود را حس می‌کنند دستشویی کنند، بنابراین شما باید یک پد را که استفاده شده است با کمی ادرار در زیر یک پد جاذب تمیز بگذارید و پس از دستشویی کردن سگ، تمام مدفوع را از منطقه خارج کنید.

علائم سگ خود را بیاموزید

یادگیری و توجه به نشانه های سگ
یادگیری و توجه به نشانه های سگ

به سگ خود بسیار توجه کنید تا یاد بگیرید، چه موقع او باید به دستشویی برود.

این علائم ممکن است شامل قدم زدن سگ در دور سفت و محکم یا در دایره و حلقوی شدن، بوییدن کف زمین باشد، مثل اینکه جایی را برای دفع ادرار جستجو می‌کند یا دمش را در موقعیت عجیبی استراحت می‌دهد.

اگر به نظر می‌رسد سگ شما باید دستشویی کند، فوراً او را به محل تعیین شده برای سرویس بهداشتی ببرید و پد را در زیرش پهن کنید. حتماً این کار را انجام دهید حتی اگر این زمان، در برنامه ریزی کوچک دستشویی سگ نباشد.

همیشه مراقب سگ خود باشید.

مراقبت و نظاره گر سگ در همه اوقات
مراقبت و نظاره گر سگ در همه اوقات

هر زمان که سگتان از جعبه خارج شد، باید مراقب او باشید. حتی اگر در اوقات فراغت خود در آشپزخانه باشد، باز هم باید او را تماشا کنید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که قبل از اینکه اتفاقی دستشویی کند جلوی او را بگیرید. در این مدت، ضروری است که سگ شما با رفتن به روی پد به دستشویی برود.

بهتر است وقتی سگ از جعبه خارج می‌شود، کمربند را به کمر او ببندید. به این ترتیب مطمئناً او را بسیار نزدیک خود نگه می‌دارید. با این کار می‌توانید حرکات وی را با دقت بیشتری ردیابی کنید.

بلافاصله محل دستشویی تصادفی را پاک کنید.

بلافاصله محل دستشویی تصادفی را پاک کنید.
تمیز کردن محل دستشویی تصادفی

اگر سگ شما در خانه به طور تصادفی دستشویی کرد، هرچه زودتر آن مکان را تمیز کنید. سگ نباید در هر جایی به جز پد زیرانداز دستشویی کند.

از پاک کننده های  آمونیاکی استفاده نکنید. در ادرار، آمونیاک وجود دارد ، بنابراین سگ شما ممکن است بوی پاک کننده را با ادرار اشتباه بگیرد. بجای آن از یک پاک کننده آنزیمی در مناطق آلوده استفاده کنید. سگ خود را به دلیل ادرار در مکانی دیگر تنبیه نکنید.

Rate this post